4893 görüntülenme 09 Mart 2021
Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Irak ziyareti kapsamında Erbil kentinde Bölgesel Yönetimin Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Erbil Uluslararası Havalimanı'nda resmi törenle karşılanan Papa, karşılama sonunda Barzani ile görüştü.

‘TÜRK TOPRAKLARINI KÜRDİSTAN OLARAK GÖSTERDİ’

Irak'ın kuzeyinde Barzanilerin kontrolündeki bölgesel yönetim, Katolik Hristiyan dünyasının ruhani lideri Papa Francis'in Erbil'i ziyaretinin anısına bastırdığı pulda bir skandala imza attı. Papa için bastırılan pulda yer alan haritada, Türkiye'nin güneydoğusu da sözde Kürdistan toprakları içerisinde gösterildi.

‘PAPA BARZANİ’
Papa daha sonra, Papa Francis, Erbil’deki Franso Hariri Stadyumu’nda gerçekleşen geniş katılımlı ayine katıldı. “Irak’ta Haç’ın erdemini anlayanlar önemli işler yaptı” diyen Papa, “İsa Mesih, insanlık talep ediyor. Dürüst ve temiz olun, savaşma hırsından uzak durun” ifadelerini kullandı.

‘PAPA ANISINA SKANDAL HARİTA'
Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetim ise, Papa'nın ziyareti ile bir skandala imza attı. Papa'nın ziyaretinin anısına bastırılan pulda yer verilen sözde Kürdistan haritasının içerisinde Türkiye'nin güneydoğusu da gösterildi.

ERDOĞAN BARZANİ'Yİ KÜRDİSTAN DİYEREK KARŞILAMIŞTI
2013 yılında, Başbakan Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani ile Diyarbakır’da bir araya gelmiş, Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve İbrahim Tatlıses’in gözyaşlarını tutamadığı konuşmasında Barzani’ye hitaben ‘Kürdistan lideri Hoş geldiniz demişti.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ