Genel
21 Mayıs 2017 ( 4153 görüntülenme )

DİKKAT!.. BAKANLIKTAN 64 SAKINCALI ÜRÜN İÇİN TOPLATMA KARARI!..

Bakanlıktan 64 ürün için toplatma kararı


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı güvenlik tehlikesi bulunduğu için 64 ürünün piyasadan toplatılması için karar aldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bakanlığımızca 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanunun 11'inci maddesi kapsamında, güvensizliği tespit edilen ve haklarında piyasaya arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı verilerek mevzuat ile belirlenen süreçleri tamamlanan yaptırım kararlarına ilişkin bilgilere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinin 10'uncu maddesi uyarınca aşağıda yer verilmiştir.

Bakanlığımızca, 4703 sayılı Kanun kapsamında güvensizlik nedeni ile alınan toplatma kararlarının mevzuat ile belirlenen süreçlerinin tamamlanmasını müteakip duyurulmasına devam edilecektir.Toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların, ürünün üreticisine başvurması gerekmektedir.

Bu ilan, üreticilerin aşağıda yer verilen marka/model ürünlerine yönelik olup, üreticilerin tüm ürünlerini kapsamamaktadır. Kamuoyuna duyurulur."

64 ÜRÜNÜN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN BAKANLIĞIN AŞAĞIDAKİ LİNKİNİ TIKLAYINIZ: http://www.sanayi.gov.tr/DokumanGetHandler.ashx?dokumanId=bc4dbc56-8452-47ce-8923-4b56c070fc19


Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ