Genel
30 Temmuz 2017 ( 1146 görüntülenme )

Bakan Özhaseki Açıkladı... İMAM HATİP ŞAŞTI!..

ÖZHASEKİ: KAÇAK İMAM HATİP AÇTIM

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Kayseri'de bir itirafta bulundu.
Kaçak İmam Hatip okulları yaptığını itiraf eden Özhaseki, "21 yıl belediye başkanlığı yapmış birisi olarak itiraf ediyorum; 10´dan fazla kaçak İmam Hatip Okulu yaptırdım" dedi.

Memleketi Kayseri'de İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından düzenlenen pikniğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Belediye Başkanlığı yaptığı döneme ait itiraflarda bulundu.

“KAÇAK İMAM HATİP YAPTIRDIM”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, geçen yıllarda 10 yıl kadar İmam Hatip okulunun vakıf başkanlığını yaptığını hatırlatırken, şöyle dedi: 

“O dönemde bile hayırsever gelir, İmam Hatip okulu yaptırmak için başvuru yapardı. Valilerden izin çıkmazdı. 21 yıl belediye başkanlığı yapmış birisi olarak itiraf ediyorum; 10’dan fazla kaçak İmam Hatip Okulu yaptırdım. İmar planına işletemedik. Hayırseveri bulduk, okul yaptırmadılar.Aileler öncelikli olarak çocuklarının temelinin sağlam olması için İmam Hatip´e yazdırmak istiyorlardı. Aslında İmam hatip okulları Türkiye´de önemli vazife icra etti. 

Bizim bildiğimiz inandığımız İslam’ın dayanmış olduğu temeli İmam Hatip okulları ortaya koydu. 

Kuran ve sünnete dayanan islamı imam hatip okulları verdi.  O yüzden sapkın ne kadar cemaat, cemiyet, dernek imam hatiplileri çok sevmediler.”

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ