Politika
18 Mayıs 2018 ( 5597 görüntülenme )

'BAHÇELİ'YE TEPKİ BÜYÜK'

CHP Grup Başkanvekili Özel, Bahçeli'nin af çıkışının "duygu istismarı" olduğunu söyledi. Konuyla ilgili herhangi bir önerge verilmediğini hatırlatan Özel, "Tek başına 'Af' dedi, öyle kaldı" ifadelerini kullandı.

“DELİ SAÇMASI ZIRVALAR’

Özel, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bahçeli'nin bir röportajında yer alan, af talebinin gerekçeleriyle ilgili soru üzerine Özel, gerekçelerin "akla zarar, deli saçması zırvalar" olduğunu iddia etti. Bahçeli'nin, FETÖ ve cezaevleriyle ilgili ‘YA İSYAN ÇIKARSA’ şeklindeki sözlerine de değinen Özel;

‘BAHÇELİ’DE FETÖCÜ AKLI’


"Bu tamamen işkembeyi kübradan atıp da sonra gerekçelendirilmeye çalışılırken karşı karşıya kalınan acziyeti gösterir. Devlet Bahçeli'nin bu planına bir FETÖ planı diyemeyiz. Ama FETÖ'cü akılla üretilmiş bir plandır. Saraydan buna diyorlar ki 'FETÖ böyle bir şey planlamıştır.' Ona bu bilgi notunu yollayanlara bir baksın. Bu FETÖ'cü bir akıl." ifadesini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Sabah Gazetesi’ne röportaj veren Bahçeli şu açıklamayı yapmıştı:

"GEZİ OLAYLARI"

"Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur."

"SEÇİME AZ KALA İSYAN ÇIKARSA NE OLUR"

"Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? "

"AYIKLAYIP SERBEST BIRAKIN"

"Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristleri 2 kişilik 3 kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır.”

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ