Politika
03 Mayıs 2018 ( 5483 görüntülenme )

BAHÇELİ KONUŞTU... 'KAN DONDU, TEPKİ BÜYÜK'

BAHÇELİ: "FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILSIN"

KILIÇDAROĞLU: "FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINI ARIYORSAN, İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIN ADAMA BAK"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Bir şahsiyet 100 bin aday için adaylığını koyacağını ısrar etti dolayısıyla , FETÖ'nün siyasi ayağı varsa siyasi seçmeni de vardır. Cumhurbaşkanı adaylığı için verilen imzalar araştırılsın." dedi. Devlet Bahçeli şunları söyledi:

“FETÖ’DE BİR SİYASİ AYAK VAR”


“15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı tartışıldı. Siyasi ayak üzerinden kesin bir sonuçtan bahsedilemez duruma geldi. Demek ki FETÖ darbe hareketinde bir siyasi ayak var”.

“100.000 İMZAYLA ADAY OLUYORSA EĞER…”

“Dört cumhurbaşkanı adayı 100 bin ile müracaat ediyordu. Bu 100 bin aday başvuru yapanlardan biri CHP’nin aday kaydırmasıyla destek buldu. Dolayısıyla buna gerek kalmadı. Bir şahsiyet 100 bin aday için adaylığını koyacağını ısrar etti.”

“100.000 İMZA KİME VERİLİYORSA FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ÇIKABİLİR”

“ Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Adalet Bakanı FETÖ’yü takip etti mi? Cumhurbaşkanı adaylığı için verilen imzalar araştırılsın. Etmezse 100 bin kişinin içerisinde FETÖ, PKK desteğiyle bir aday taraması yapılacaksa FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı etrafında kanaat oluşabilir.”

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu Bakçeşi’ye sert tepki gösterdi. İşte açıklaması:

”FETÖCÜ ARIYORSAN, İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIN ADAMA BAK”

"Bu kürsüden defalarca FETÖ’nün siyasi ayağını açıkladım. FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağı Saray’da oturan zattır. Devletin namusunu kozmik odasını sen FETÖ’ye açmadın mı? FETÖ’nün siyasi ayağı ile işbirliği yapanlar bugün seçmenleri suçlama noktasına geldiler. Sen FETÖ’cü arıyorsan işbirliği yaptığın adama bakacaksın.”

“BÜTÜN SEÇMENLER, İMZA VERİNİZ, VE ADAYLIĞA TAŞIYINIZ”

“Bunu neden söylüyorlar, amaç 100 bin imzayı toplayamasınlar. Bütün seçmenlere çağrım İlçe Seçim Kurullarına gidiniz ve bu adayları imzalarınızla adaylığınıza taşıyınız.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ