CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde akaryakıta üst üste gelen zammın ardından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

‘KADERİMİZE TERKE ETTİLER, KARA KIŞ FONU KURUN'
“Akaryakıta yine zam geldi. Kara Kış Fonu hemen kurulmalı, hemen! Tüm enerji sektörü paydaşlarına ve belediyelerimize yarın davet mektubu göndereceğim. Bu millet için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere acilen toplanmamız lazım. Milletimiz kaderine terk edilmiştir.”

PEŞ PEŞE ZAMLAR GELİYOR
Öte yanda Dolar/TL’deki ve petrol fiyatlarındaki artış, akaryakıt fiyatlarını hızla arttırmasının ardından çarşamba ve perşembe günü akaryakıta yeni zam gelmesi bekleniyor.

BENZİN VE OTOGAZA YENİ ZAMLAR YOLDA

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından bugün duyurulan 23 kuruşluk motorin zammının ardından çarşamba günü benzine 23-24 kuruş, otogaza ise perşembe günü 21-22 kuruşluk bir zam daha geliyor. KRT WEB'in yetkililerden aldığı bilgiye göre; artışın dolar kuru ve Brent petroldeki artış sebebiyle olması ve pompaya yansıması bekleniyor.

MOTORİNE 10 GÜNDE 3. ZAM
Motorinin litre fiyatı bu geceden itibaren 23 kuruş zamlanmıştı. Böylece motorinin pompa fiyatı son 10 günde 3. defa zam gelmiş ve toplamda 87 kuruş zamlanmış oldu. Motorin, benzin ve LPG'de ÖTV sıfırlanmış durumda ve zamlar doğrudan pompa fiyatlarına yansıyor.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ