6953 görüntülenme30 Mart 2020
Corona virüsü dünya genelinde yıkıma yol açarken, Türkiye'deki vakaların artış grafiği Avustralya'da bir haber bültenine konu oldu. Bültende Türkiye'nin 9 bin 217 vaka baz alındığında bu rakama en hızlı ulaşan ülke olduğuna dikkat çekildi.

TÜRKİYE GÜNDEMDE
Corona virüsü ortaya çıktığı Çin’de yavaş yavaş etkisini kaybetse de, başta Avrupa’da olmak üzere korkunç bir hızla can almaya devam ediyor. İtalya ve İspanya’dan katlanarak artan ölüm haberleri gelirken, Türkiye’deki durum da dünya medyasının gündeminde.

VAKA ARTIŞ HIZI ENDİŞE VERİCİ
Sosyal medyada bir anda yayılan videoda Avustralya’daki bir haber programı dünyadaki vakaları mercek altına aldı. John Hopkins Üniversitesi’nin verilerinin yansıtıldığı ekranda ülkelerde vakaların artış grafikleri gösterildi. Sunucu söz konusu grafiklerde Türkiye’ye değinirken, vaka sayısının diğer ülkelere kıyasla düşük olduğunu söyledi ancak farklı bir konuya dikkat çekti. 9 bin 217 kayıtlı vaka olduğunu belirten sunucu, endişe verici olan durumun Türkiye’nin bu rakama en hızlı ulaşan ülke olduğunu öne sürdü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamaya göre Türkiye’de 9 bin 217 corona virüsü vakası görülürken, 131 kişi de hayatını kaybetti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ