Politika
27 Eylül 2021 ( 878 görüntülenme )

Ataklı 'Bilgi Sağlam İşte Aday'

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'nın ortak adayının İlhan Kesici olduğunu iddia etti. Ataklı, bilginin sağlam olduğunu ifade ederek şunları yazdı:

“MUHALEFETİN ORTAK ADAYINI AÇIKLIYORUM; İLHAN KESİCİ”
Adı bugüne kadar pek çok kez anıldı. Öne sürülen belediye başkanlarını veya parti başkanlarını beğenmeyenler “Seçimi kazanmak için her kesimden oy alabilecek biri bulunmalı, bu tanıma en çok uyan isimlerden biri İlhan Kesici” dedi hep.”

‘BEN DE ÖYLE DÜŞÜNMÜŞTÜM’
“Aslına bakarsanız benim de aklımdan kim bilir kaç kere geçmiştir İlhan Kesici’nin adı. Ancak muhalefet de cumhurbaşkanlığı hayaline kapıldığı için bir süre sağlıklı düşünemedi. Hep cumhurbaşkanlığını kazanmaları halinde her şeyin hallolacağını sandılar. Oysa öyle değil işte.”

‘CUMHURBAŞKANI OLACAK KİŞİ ÖNEMLİ’
“Muhalefet partileri zaman geçtikçe bana göre şunu gördü; “Evet birini aday gösterelim, ama sonra onu ne yapacağız?”
Vatandaş da bana göre sağlıklı düşünmüyor. Herkes sadece cumhurbaşkanlığını ele alıyor ve kendince bir aday bularak “En iyisi bu” diyor. Yok İmamoğlu, yok Yavaş, yok Gül. Seçilecek kişi kimin cumhurbaşkanı olacak kimsenin umurunda değil. Demokrasiye, hukuk düzenine dönülmeden bir kişinin seçilmesinin hiçbir anlamı yok.”

‘HABER SAĞLAM KESİCİ ADAY’
“Şimdi gözlediğim kadarıyla muhalefet “birlik ve beraberlik ruhu içinde” bir çıkış noktası buldu. Hızla demokrasiye ve parlamenter rejime dönüşteki “kilit cumhurbaşkanı adayı” İlhan Kesici olacak. Kesici ile gerekli görüşmeler yapıldı. Kesici muhalefet liderlerine anayasal değişikliklerin yapılması sırasında nasıl bir yönetim uygulayacağını, Cumhurbaşkanlığı görevini nasıl yürüteceğini anlattı, karşılıklı mutabakat sağlandı.


Peki, açıklama ne zaman yapılacak?
Bilemem, ama ben yaptım işte. Sağlam bilgidir, öncekiler gibi, merak etmeyin.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ