Yerel seçimlerin ardından mazbatasını alarak göreve hızlı başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de belediyenin sitesine el attı.

Sosyal belediyecilik anlayışını her fırsatta dile getirerek hareket eden Yavaş'ın ekibi bu kez de Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) internet sitesindeki eksik olan önemli bir detayı ekledi. AKP döneminde kaldırılarak küçük bir görselle ABB'nin internet sitesinde yer verilen Atatürk ve Anıtkabir detayı Yavaş'ın ardından yeniden siteye eklendi.

ATATÜRK VURGUSU

Sitenin ana sayfa ekranına Atatürk görselinin yanı sıra Ankara'nın simgesi olan Anıtkabir de eklendi.

MANSUR YAVAŞ KAZANDI
AKP’nin tüm oyların yeniden sayılması için yaptığı itirazı reddinin ardından Mansur Yavaş geçtiğimiz gün İl Seçim Kuruluna giderek mazbatasını aldı.

"DARISI İSTANBUL İÇİN..." DEMİŞTİ

Yavaş, mazbatayı aldıktan sonra Ankara adliyesi önünde kısa bir açıklama yaptı. “İlk icraatınız ne olacak” sorusuna, “Başlayınca görürsünüz” cevabı veren Yavaş, mazbatasını gazetecilere göstererek “Darısı İstanbul’un için olsun diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

YAVAŞ ÖNCE HACI BAYRAMI ZİYARET ETTİ

Bu sabah Ankara'nın kurucularından Hacı Bayram-ı Veli Türbesini ziyaret edip dua eden Yavaş, “Bugün mazbatayı alacağız. Biz de ilk olarak Ankara'nın kurucularından Hacı Bayramı ziyaret edip duamızı ettik. Mazbatamızı aldıktan sonra da Anıtkabir'e gidip Ankaramızı başkent yapan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulunup daha sonra görevimize başlayacağız. ‘Hadi Bismillah’ dedik başlıyoruz” diye konuştu.

BELEDİYE TÜRK BAYRAKLARI İLE SÜSLENDİ
Mansur Yavaş saat 15.30’da Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne giderek görevine başladı. Büyükşehir Belediye binası ise Türk bayrakları ile süslendi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ