Politika
31 Mart 2019 ( 1948 görüntülenme )

ANADOLU AJANSI YAYINI DURDURDU!..

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yürürlüğe girmesi sonrasında yapılan ilk yerel seçimlerde Türkiye genelinde oy verme işlemi tamamlandı. Kesin olmayan sonuçlara göre İzmir'de Soyer, Ankara'da Yavaş kazanırken, İstanbul'da veri akışıyla ilgili sorun yaşanıyor.

23.50 YALOVA'DA CHP KAZANDI

Yalova'da kesin olmayan sonuçlara göre Millet İttifakı Adayı CHP'li Vefa Salman, az bir farkla yeniden belediye başkanlığını kazandı.

23.40 BİNALİ YILDIRIM'IN KONUŞMASININ ARDINDAN AA VERİ GİRMEYİ DURDURDU

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın "Seçimi kazandık" ifadelerini kullandığı konuşmasının ardından Anadolu Ajansı (AA) seçim sonuçlarına ilişkin veri girmeyi bıraktı.


23.26 İMAMOĞLU: YILDIRIM İLE ARAMIZDAKİ OY FARKI 4 BİN 500

Millet İttifakı İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında yaptığı açıklamada sandıkların tamamen açılmadığını vurguladı ve Binali Yıldırım ile arasındaki oy farkının 4 bin 500 olduğunu söyledi.

"İstanbul'u bilgilendirme vazifemize devam ediyoruz. YSK'yı azami göreve davet ediyorum. Tek bir oyun bile vebali üzerinizedir" diyen İmamoğlu, "Bu seçim bir tarafın kazandığı, bir tarafın kaybettiği bir seçim değildir. Yerel seçimdir. O şehirde yaşayan herkesin kazanma seçimidir" ifadelerini kullandı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu ayrıca, Yıldırım ile ilgili olarak "Kendileri uzun yıllardır devlet görevi yapmış, devlet adamı kimliğiyle sorumluluğa davet ediyorum. Süreç tamamlanmadan ön keserek 'kazandık demesini' netice olarak ayıplıyorum" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ