Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2506 görüntülenme )

Almanya İşi Azıttı!

Barzani'yi ne de çok seviyorlar!
  Almanya Savunma Bakanı Leyen, Peşmerge Güçleri’nin zafer için dünyanın desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
Dün başkent Erbil’e gelen Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, bugün Peşmerge Güçleri Zerevani Kuvvetleri’nin (Özel Kuvvetler) eğitim kampına gitti.
 
Rûdaw’a konuşan Alman Bakan, bütün dünya adına IŞİD’e karşı savaşta en ön cephede savaşan Peşmerge Güçleri’nin yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.
 
Ursula der Leyen, “Peşmerge IŞİD’e karşı yiğitçe savaşıyor” dedi.
 
Alman Bakan, Peşmerge Güçleri’nin kaydettiği ilerleme karşısında şaşkınlığını dile getirerek, “8 ay önce geldiğimde bir çok sorunun yaşandığına şahit oldum, ancak bugün o sorunların büyük bir bölümü ortadan kalkmış” diye konuştu.
 
Peşmerge Güçleri’nin ciddi emek saffettiğini söyleyen Ursula von der Leyen, eğitimlerini bitiren peşmergelerin savaş cephesine giderek arkadaşlarını koruyacağını söyledi. 
 
Alman Bakan’a eşlik eden İçişleri Bakanı Kerim Sincari, peşmergeye desteklerinden dolayı Almanya hükümetine teşekkür ziyaretin önemli olduğunun altını çizdi.
 
Bağdat’ta dün Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve Başbakan Haydar Abadi’yle görüşen Leyen’in Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’yle de biraraya gelmesi bekleniyor.

 
Leyen, daha önce de 2 kez Erbil’e gelmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ