4951 görüntülenme12 Şubat 2019
Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın mermi fiyatları açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener, "Suriyeliye harcadığın 45 milyar dolar ülkeyi batırmıyor da düşmana sıktığın mermi mi batırıyor" dedi.

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sebze ve meyve fiyatlarının yüksekliğinin sebebinin aracı değil iktidar olduğunu söyleyen Meral Akşener, Erdoğan'ın mermi fiyatları açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener, tepkisini şu sözlerle ifade etti;

‘SIĞINMACIYA VERDİĞİ 45 MİLYAR DOLAR ÜLKEYİ BATIRMIYOR DE MERMİ Mİ BATIRIYOR’

"'Biz düşmana mermi atıyoruz bir merminin fiyatı nedir biliyor musunuz?' diyorlar. 40 yıl düşünsek merminin meyve sebze ile aynı cümle içinde kullanılacağı aklımıza gelmezdi. 3 belediye için bu kadar aciz duruma düşmek olur mu? Mermiyi sivri biberden, çekirdeğini domates çekirdeğinden mi yapıyorsun? 

Suriyeliye harcadığın 45 milyar dolar ülkeyi batırmıyor da düşmana sıktığın mermiler mi ülkeyi batırıyor? Saray'da ejder meyvesi ile beslenenlerin aklına birden Çanakkale ruhu geldi. Bu millet sıkılan merminin hesabını tutmaz." ifadelerini kullandı.

‘NEREYE GİTTİ BU PARALAR’

“Düşün şu milletin yakasından. 2002'de 60 milyar vergi toplanıyordu. Siz geldiniz bu yıl 760 milyar vergi toplanıyor. Bu Allah’tan reva mıdır? Nereye harcıyorsunuz Allah aşkına. Gerçi milletimiz de biliyor nereye harcadığınızı. 600 milyar da para girmiş bu ülkeye nereye gitti bu paralar? Ne var ne yok satıldı nereye gitti bu paralar? Hadi onları da geçtik bütün bankalar zarar yazıyor. Nereye gidiyor bu paralar? “

‘EJDER MEYVESİYLE BESLENENLER ŞİMDİ MERMİ HESABI TUTUYOR’

“Saray'da ejder meyvesi ile beslenenlerin aklına birden Çanakkale ruhu geldi. Bu millet sıkılan merminin hesabını tutmaz. 2,5 katrilyon liraya aldığın o lüks uçak kaç mermi eder? Önce bunu hesapla da ondan sonra millete ahkam kesersin. Senin o uçağının masrafıyla 158 F-16 pilotu 40’ar saat operasyon yapar. Mehmetçiğin tüfeğine 1 milyar tane mermi alınır. Millet ordusunun muhasebesini tutmuyor ama bil ki senin şatafatının hesabını tutuyor.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ