Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 274 görüntülenme )

AKP'NİN BÜYÜK KONGRESİ'NDE BAKINIZ KİMLER VAR KİMLER YOK...

100 bin kişinin katılması beklenen AK Parti Kongresine davet edilmeyen isimler belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı' sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer çağrılmadı.

Şerife Güzel'in haberine göre, delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri, Genel Merkez'de kendileri adına hazırlanan kartları ile salona girecekler. 


ABDÜLLATİF ŞENER, İDRİS NAİM ŞAHİN, ERTUĞRUL YALÇINBAYIR'A DAVETİYE YOK


Kongre için, parti kurucuları başta olmak üzere bugüne kadar parti yönetim kademelerinde görev yapmış isimler ve eski milletvekillerine davetiye gönderildi. Eski milletvekili ve parti yöneticilerinden, partiyle bağı kesilmiş olan Abdüllatif Şener, Ertuğrul Yalçınbayır, İdris Naim Şahin gibi isimlere davetiye gönderilmedi.

ABDULLAH GÜL'E ÖZEL KURYE İLE DAVETİYE


Ancak TBMM başkanlığı yapmış ve kabinede başbakan yardımcısı olarak uzun dönem bulunmuş olan Bülent Arınç başta olmak üzere çok sayıda eski yöneticiye davetiye gönderildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongre için davetiye gönderilen isimler arasında yer aldı. Gül'ün davetiyesi, özel kurye ile kendisine ulaştırıldı.

KARTLA GİRECEKLER

Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez'de kendileri için hazırlanmış olan kartları alarak salona girecekler. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, milletvekilliği statüsü devam ettiği için ayrıca kongre davetiyesi gönderilmeyip, delege kartı hazırlanan isimler arasında yer aldı.

Kaynak: Sputnik News/ Star

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şanlıurfa'da Hareketlilik! Valiler TSK'yı engelliyor... Trafik Sigortasına İndirim Geliyor! İsviçre'den İkiyüzlü Karar! PKK'lı Vatan Hainleri Polisimize Saldırdı! Dünyada Kaç Diyabet Hastası Olduğunu Biliyor muydunuz? Uçak Kaçırıldı! Pilota Karşı Albay Takası

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TRT’nin Skandal Seçim Karnesi