YSK’nın İstanbul seçimlerini “Sandık kurulları ve başkanları” gerekçe göstererek yenileme kararı almasının ardından İYİ Parti’nin 24 Haziran ve 16 Nisan seçimlerinin araştırılmasına yönelik verdiği önerge AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

Yüksek Seçim Kurulu, “Sandık kurulları ve başkanları”nı gerekçe göstererek İstanbul seçimlerinin yenilenmesi yönünde karar aldı. Kararın ardından İYİ Parti 24 Haziran seçimleri ve 16 Nisan referandumunun da şaibeli olduğu gerekçesiyle Meclis'e araştırma önergesi sundu. İYİ Parti'nin önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

BU SEÇİMDE ŞAİBE VARSA ÖNCEKİLERDE DE AR, ARAŞTIRILSIN’

Konuya ilişkin İYİ Parti'nin Meclis hesabından yapılan açıklamada, “31 Mart mahalli seçimleri, 24 Haziran genel seçimleri ve 16 Nisan referandumunda görev alan sandık kurulu listelerinin incelenmesi ve benzerliklerinin karşılaştırılması için verdiğimiz Araştırma Önergesi, Ak Parti ve MHP’nin verdiği red oyları neticesinde kabul edilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

İMAMOĞLU SÖYLEMİŞTİ
YSK’nın İstanbul kararının ardından İstanbullularla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, karara ilişkin açıklamada bulunmuş ve İmamoğlu ‘YSK çıkmış karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraza göre seçimi iptal etmişmiş. Aynı kurullarla Cumhurbaşkanı seçtin. Anayasa değişikliği yaptın o zaman Cumhurbaşkanı seçimi de Anayasa referandumu da şaibelidir." Diyerek önceki seçimleri işaret etmişti.

Şimdi İYİ Parti’nin 24 Haziran ve 16 Nisan seçimlerinin araştırılmasına yönelik verdiği önerge AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ