2651 görüntülenme08 Ocak 2019
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın, esnaf ziyareti sırasında karşılaştığı Suriyeli tepkisi sosyal medyada gündem oldu.

‘SIĞINMACI GELDİ, BİZ 2. SINIF VATANDAŞ OLDUK’

AKP'li Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ziyaretleri sırası bir esnafın Suriyeli tepkisiyle karşılaştı. İş yerinin karşısına bir Suriyelinin dükkan açtığını ve vergi ödemeyen, ruhsatı bulunmayan işletmenin kaçak sigara sattığını söyleyen esnaf, "Biz olduk ikinci vatandaş" diyerek Başkan Aydın'a tepki gösterdi.

‘SEN NE DİYORSUN BE…’


Esnafın "Başkanı bak karşımızı Suriyeli dükkan açtı. Ne ruhsat var ne bir şey var. Hiçbir şey yok. Biz olduk ikinci vatandaş" sözleri karşısında şaşıran Aydın, "Hiç öyle bakmayın" diyerek karşılık verdi. Aydın'ın devamında söylediği "Sen Resulullah'ın ümmetisin öyle bakmayacaksın" sözlerine tepki gösteren esnaf ise "Adam kaçak sigara satıyor, memlekete zararı var sen daha ne diyorsun" şeklinde cevap verdi.

"BU MEMLEKETİ BİZ KURTARDIK"

Gelen cevaba AKP'li Başkan sessiz kalırken, esnaf "Bu memleketi biz kurtardık" diyerek sözlerine devam etti. Esnafın bu sözlerine karşılık veren Aydın, "Onların dedeleri ile kurtardık" şeklinde konuştu. Murat Aydın'ın bu sözlerine sinirlenen esnaf ise, "İyi o zaman ben bu dükkanı kapatayım, bir Suriyelinin üzerine yapayım. Vergisi yok, algısı yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ