Politika
12 Temmuz 2021 ( 6314 görüntülenme )

AKP İstanbul 'Kandırıldığımı Hiseddiyorum'

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında dağıtıldığını iddia ettiği silahlara ilişkin eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci TELE 1'e dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Temurci ‘savcılar harekete geçsin çünkü kandırıldığımı hissediyorum’ dedi.

‘KAYITDIŞI SİLAH’
Organize suç örgütü Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AKP gençlik kollarından Osman Tomakin'e teslim ettiğini öne sürmüştü. Söz konusu silah tartışması devam ederken; eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci TELE1'e dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

‘SOYLU NEDEN TRT’YE GİTTİ’
'Silah dağıttığınız mı?' sorusuna yanıt veren Temurci, ''Böyle birşeye onay verecek merci, Süleyman Soylu değildir. Kaldı ki Süleyman Soylu'nun icraatlerinin de masaya yatırılması gerekir. Eğer Süleyman Soylu bu kadar cesaretle hareket eden biri ise TRT spikeri 00.13'de malum bildiriyi okumuştu. Peki sayın Soylu TRT'ye o bildiriden sonra gitti. Yani cumhurbaşkanımız face time ile CNN'e bağlandıktan sonra gitti. Zihnimdeki soru şudur: Cumhurbaşkanı face timeden bağlanıp halkı sokağa çağırmasa, Süleyman Soylu TRT'ye gidecek miydi?'' ifadelerini kullandı.

‘KANDIRILDIĞIMI HİSSEDİYORUM’
Temurci Peker'in iddialarına ilişkin ise ''Savcılarımıza sesleniyorum. Suça yönelik bir bulgu varsa savcılar araştırmak zorunda. Lütfen Türkiye Cumhuriyeti'nin savcılarının en azından şehitlerimize ve gazilerime hürmeten şu kalaşnikof meselesi ile ilgili araştırmanızı yapın, bana bir şey soracaksanız burdayım. Çünkü kandırıldığımı hissediyorum'' diye konuştu.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ