Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin ardından yaptığı detaylı açıklamada, " İlde (İl Seçim Kurulu) alınan neticeler bizim yaptığımız çalışmalarla örtüşmüyorsa, bizim için nihai merci, Yüksek Seçim Kurulu'dur. Seçim süreci bitti şimdi mahkeme süreci var." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un Eyüp ilçesinde cuma namazı çıkışı seçim sonrası itirazlar ve yeniden sayım tartışmalarına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘SEÇİM SÜRECİ BİTTİ MAHKEME SÜRECİ BAŞLADI’

“ Öncelikle şunu ifade etmemiz lazım, olayın seçim süreci bitti. Şimdi olayın mahkeme süreci var. Bu mahkeme sürecinde bu işin 3 basamağı var. İlçe, il seçim kurulları ve YSK. YSK, bu mahkeme sürecinin patronudur. Nihai karar oradan çıkacaktır. Bu seçimlerin nihai kararını Yüksek Seçim Kurulu verecektir. Yüksek Seçim Kurulu nihai kararı verdiği andan itibaren de iş bitmiştir. Bazen bakıyorum, sağ olsun ağzı olan konuşuyor, çünkü yaşamamışlar”.

‘BU SONUÇLAR BİZİM ÇALIŞMALARIMIZLA ÖRTÜŞMÜYOR’

“İlde (İl Seçim Kurulu) alınan neticeler bizim yaptığımız çalışmalarla örtüşmüyorsa, bizim için nihai merci, Yüksek Seçim Kurulu'dur. Ondan sonra da Yüksek Seçim Kurulu'na müracaat etme hakkımız var. Bu bir hakkın gasbı değildir. Bu seçimlerin nihai kararını Yüksek Seçim Kurulu verecektir. Yüksek Seçim Kurulu nihai kararı verdiği andan itibaren de iş bitmiştir” diyerek Yüksek Seçim Kurulu’nu işaret etti.

Kaynak: Sputnik News

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ