26050 görüntülenme14 Temmuz 2020
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kuvvet komutanları ile gerçekleştirdiği haftalık video konferans toplantısı sonrasında FETÖ ile mücadele başta olmak üzere bir dizi açıklamada bulundu. Hulusi Akar "15 Temmuz FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar 20 bin 77 terörist içimizden temizlenmiş, ihraç edilmiştir." Dedi. Akar açıklamada şunları kaydetti:

’20 BİN FETÖCÜ TEMİZLENDİ’
* 15 Temmuz FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar 20 bin 77 terörist içimizden temizlenmiş, ihraç edilmiştir. Emekli olanların dahi peşleri bırakılmamış 1243 kişinin rütbesi geri alınmış, OHAL sonrası Bakan kararıyla ihraç edilenlerin sayısı 5 bin 71 olmuştur”

GÜN OLDU HAFTA OLDU 'ÇIT YOK'
15 Temmuz’dan bu yana neredeyse dört yıl geçti. Bu dört yılda mücadele adına operasyonların büyük kısmı Türk Ordusuna yönelik yapıldığı görülüyor. Gözaltına alına subay astsubay ve uzmanların yeri belli adresi belli ama neden se gözaltılar baskın şeklinde oluyor. Peki ordu içindeki yapılanmaya yönelik olduğu söylenen bu kişiler FETÖ yapılanması içerisindeki yerleri ne?

‘NEDEN EMEKLİ EDİLMEDİ, AÇIKLAYIN’

Öte yanda geçtiğimiz hafta FOX TV'de 'Çalar Saat' programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Mehmet Dişli açıklamasını yorumladı. Kılıçdaroğlu, "Her şey açık. MİT üstüne düşen görevi yapmış. Son gece ne olduysa görevinde kalıyor ama. Bu işin başında ben değilim, başbakan da değil, kim olabilir bu güç Cumhurbaşkanı. Neden yaptığını ona sormak lazım." dedi.

Bu konuyu gündeme taşıyan Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu Erdoğan’la Dişli arasında bağ kurdu ve düşüncelerini şöyle açıkladı;

‘DARBEYİ ERDOĞAN’A SORUN’
“Değerli okurlarım, Şimdi gelelim Davutoğlu'nun, "Bir darbe tehdidi var mı?" sorusuna verdiği çarpıcı yanıtına: "Onu Cumhurbaşkanı'na soracaksınız. Bu soruları bana bu kadar rahatlıkla sorduğunuza göre ümit ederim Cumhurbaşkanı'na da sorarsınız. Bir gün davet edin, bu açıklıkta sorabilirseniz, ben de dinlemek isterim…"

‘DİŞLİ EMEKLİYE SEVK EDİLSEYDİ 15 TEMMUZ OLUR MUYDU’

“Değerli okurlarım; Günün soruları şöyle:
- Mehmet Dişli, 15 Temmuz'dan bir yıl önce emekli edilseydi hain darbe girişimi yaşanır mıydı?
- Mehmet Dişli'nin emekli edilmesini engelleyen Erdoğan, 15 Temmuz'un önünü açmış mı oldu?
Ahmet Davutoğlu, Mehmet Dişli'nin emekliliğinin engellenmesi konusunda son noktayı şu sözleri vurgulayarak söylemedi ‘Bu devlet şeyi ile… Girmek istemem detayına’ "Detay" ise şu iddiayı ortaya koymuyor mu?:- 15 Temmuz için Erdoğan'a büyük suçlama yok mu ?
Benim yorumum böyle, ya sizin ki? “
Durum bu.

SARIZEYBEK: ‘HEDEF TÜRK ORDUSU VE TÜRK MİLLETİ’
Bu konuyla ilgili olarak emekli albay Erdal Sarızeybek şu açıklamayı yaptı: ‘Siz siyasi iktidar olarak bu cemaati el üstünde tutacaksınız. Türkçe olimpiyatları deyip yerel yönetimler eliyle destekleyeceksiniz. ‘Hocaefendi, muhterem Hocaefendi’ diyerek cemaatinin liderini sanki İslamiyet son bulmuş, yeni bir din doğmuş, sanki o da bu dinin yeni dini lideriymiş gibi masum halka örnek göstereceksiniz. Bu Cemaate gösterdiğiniz sıra dışı ilginin bir sonucu olarak, ihalelerden tutun ticarete, okullardan tutun dershanelere, esnaftan tutun devlet kadrolarına giden yolun bu Cemaatten geçtiği algısını kamuoyunda yaratacaksınız. Sizin yaptığınız tüm bu iş ve eylemlerden dolayı güç kazanan bu Cemaatin lideri orduya ve devlete komplo kuracak. Sonra siz ortaya çıkıp ‘Allah da millet de affetsin’ diyerek kendinizi sorumluluktan sıyıracaksınız ama millet yargılanacak, öyle mi?”

HEDEF BELLİ 'TÜRK ORDUSU TÜRK MİLLETİ'
“Bugün 15 Temmuz kalkışmasının sonuçlarına bakıldığında, bu nedenle soruşturma geçiren, yargılanan, işten atılan sivil sayısının askerden fazla olduğu açıktır. Bu durum gösteriyor ki, Türk Ordusu kendi sırtından hançerlenmekle kalmamış, Türk Milleti de kendi içinden vurulmuştur. Bu durumda kalkışmanın hedefinde ordu yoktu, millet yoktu demek, pek akla yatmıyor?”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ