Organize Suç ve Yolsuzlukları Bildirme Projesi, ABD’de tutuklanan ve itirafçı olduktan sonra tahliye edilen Reza Zarrab'ın özel hayatına dair bilinmeyenleri yayınladı.

ABD’Lİ KURULUŞ ZARRAB RAPORU YAYINLADI

ABD merkezli “Organize Suç ve Yolsuzlukları Bildirme Projesi” (OCCRP) adlı kuruluş “Ünlü Kara Para Aklayıcısı Reza Zarrab'ın Müsrif Hayatı ve Miami'deki Yeni İşi” başlığıyla yayınladığı raporda, Zarrab’ın uluslararası ekonomik ve siyasi bağlantılarının yanı sıra, gündelik yaşantısını da inceledi.

ZARRAB’IN ARTIK ÇALIŞMA İZNİ DE VAR

ABD Organize Suç ve Yolsuzluk Raporlama Projesi (Organized Crime and Corruption Reporting Project) , Law&Crime ve Miami Herald'ın ortaklaşa yürüttüğü araştırma kapsamında, Zarrab’ın ABD İstihdam Yetki kartının fotoğrafı ele geçirildi. Zarrab’ın çalışma izni aldığı ortaya çıkarken, ABD Gümrük ve Göçmenlik Dairesi tarafından verilen ve FBI’ın New York saha ofisine gönderilen kartta Zarrab’ın ceketli ve kravatlı bir fotoğrafı da yer alıyor. Kartta Aaron Goldsmith ismiyle yer alan Zarrab’ın gerçek doğum yeri olan İran’ın ve gerçek doğum tarihinin yer alması da dikkat çekiyor.

ŞİMDİ RİCHARD FERRARİ OLMUŞ

Zarrab’ın Aaron Goldsmith adıyla ehliyet de aldığı bu ismi banka hesapları açmak ve at işini geliştirmek için kullandığı belirtiliyor. Miami çevresinde ve at dünyasında, Zarrab genellikle Richard Ferrari adıyla bilinirken, bu isimle kamu kayıtlarında da yer aldığı da öne sürülüyor.

3,6 MİLYON DOLARLIK EVDE YAŞIYOR

Muhabirler 38 yaşındaki Zarrab’ı Miami’deki Coconut Grove’a kadar takip etti. Zarrab’ın Park Grove apartmanlarının otoparkında volta atarken cep telefonunda yüksek sesle Türkçe konuştuğu da belirlendi. Daha sonra Zarrab’ın şoförlü bir Cadillac’a binerek bölgeden ayrıldığı bildirildi. Zarrab şu sıralar Miami'de Biscayne Körfezi manzaralı ultra lüks bir gökdelende 3.6 milyon dolarlık evde oturduğu da ortaya çıkarıldı.

'PARALAR TÜRKİYE'DEN'
ABD’deki araştırmaya göre, Zarrab'ın Türkiye'deki kirli bağlantıları da bu süreçte kesilmedi. Üstelik Zarrab eski suç ortaklarıyla çalışmaya da devam ediyor. Yapılan araştırmada Türkiye'den çok sayıda şüpheli banka havaleleri yapıldığı ortaya çıkarıldı.

KAZANOVA HAYATI
Öte yandan kayıtlarda dikkat çeken bir detay ise Zarrab’ın 8 ay boyunca birlikte yaşadığı 29 yaşındaki profesyonel bir at eğitmeni olan sevgilisi. Güvenlik gerekçesiyle ismi açıklanmayan kadının 13 Mayıs 2021 yılında polise verdiği ifadelerde, “Reza Zarrab yüzünden başına bir şey gelmesinden endişe ettiği’ yer aldı.

SARAY YAVRUSU EV
Habere göre, Zarrab’ın eski sevgilisi, polis memurlarına, Richard Ferrari olarak tanıdığı adamla 2020’nin ortalarında tanıştığını, kısa süre sonra Jockey Circle’da, ahırlarından 10 dakikalık yürüme mesafesindeki Woodbridge Ranches güvenlikli sitede, havuzlu, beş yatak odalı, geniş bir evde birlikte yaşamaya başladıklarını anlattı.

POLİSTE KAYDI VAR

Polis kayıtlarına göre, 29 yaşındaki at eğitmeni, Zarrab’ın gerçek kimliğini gördükten sonra endişeleniyor. Kayıtlarda, “Daha sonra biraz araştırma yaptı ve Zarrab’ın geçmişte kara para aklama ve diğer suçlamalardan tutuklandığını öğrendi.” ifadeleri yer aldı.

ŞÜPHELİ FAALİYETLER

Ayrılıktan ve Zarrab’ın Miami’deki dairesine geri taşınmasından sonra, kadın şüpheli faaliyetleri veya sesleri araştırmak için iki kez polisi çağırdı ve memurlara Zarrab’ın kendisini takip ettiğine inandığını söyledi. İsmi açıklanmayan kadına ulaşan yetkililer, kendisinin konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındığını belirtti.

22 YAŞINDA AT EĞİTMENİ
Reza Zarrab’ın bu ilişkinin ardından bir başka birlikteliği de Facebook hesabı sayesinde ortaya çıktı. Zarrab, Temmuz ayında Aaron Goldsmith ve Next Level Performance Center için Facebook hesaplarını açtığında, 22 yaşındaki at eğitmeniyle ilişkiye başladığını duyurdu. Ancak Zarrab ve kız arkadaşı konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Kaynak:Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ