Politika
08 Aralık 2016 ( 2566 görüntülenme )

ABD "CHP KONVOYUNA SALDIRIYA İLİŞKİN" MESAJ YAYINLADI

Ne diyelim...

ABD: PKK'YI KINIYORUZ

Washington yönetimi, Şırnak Cizre’de 11 polisin ölümüne yol açan terör saldırısını ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’deki konvoyuna düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen, çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili olarak “Amerika terör saldırısını en sert dille kınıyor” ifadesini kullandı.

“Anlamsız saldırı” diye nitelenen eylemi PKK'nın üstlendiğini hatırlatan Price, teyit edilmesi durumunda bunun, PKK'nın derin kaygı uyandıracak şekilde Türkiye'de şiddet dozunu arttırma eğiliminin en son örneği olacağını açıkladı.

Beyaz Saray'ın açıklamasında Perşembe günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'deki konvoyuna düzenlenen silahlı saldırı da kınandı.

“Düşüncelerimiz ve dualarımız kurbanların yakınları ve sevdikleriyle” denilen açıklamada yaralılar için de acil şifa dilendi.

Açıklamada, Amerika'nın “NATO müttefiki ve ortak” diye tanımladığı Türkiye'ye verdiği güçlü destek vurgulandı, Türkiye'nin hedef gözetmeksizin güvenlik güçleri ve sivillere yönelik ardı ardına yapılan terör saldırılarından mustarip olduğuna dikkat çekildi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price açıklamasında, Amerika'nın Türk yetkililerle yakın temasta olduğunu belirtirken, terörle mücadelede Türkiye'yle birlikte çalışma kararlılıklarını yeniden vurguladı.(sözcü)

Haber işte böyle…Abd’nin bu kınamaları anlamsız çünkü;

Bu Abd rahmetli Orgeneral Eşref Bitlis’in “Abd uçakları Pkk’ya havadan yardım dağıtıyor” dediği Abd…

Bu Abd PKK’nın Suriye uzantıları olan PYD ve YPG için “Müttefikimiz olarak görüyoruz ve mühimmat yardımı yapmaya devam edeceğiz. Türkiye ile her konuda anlaşmak zorunda değiliz!” diyen Abd…

Bu Abd 15 Temmuz Darbe Girişiminin ve yüzlerce şehidimizin sorumlusu FETÖ terör örgütünün liderini ülkesinde barındıran ve onu teslim etmemek için türlü engeller çıkaran Abd…

Biz şimdi Abd’nin bu açıklamalarının samimiliğine nasıl inanalım?

Sarızeybekhaber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ