Genel
10 Kasım 2017 ( 8736 görüntülenme )

FLAŞ!.. 87 YAŞINDAKİ DEDE'den BÜYÜK DAVA...

87 YAŞINDA YALTIRAKLI: TÜRK EVLADI MİRASINA SAHİP ÇIKSIN

Çanakkale'de, kendini 'Atatürk sevdalısı' diye tanımlayan 87 yaşındaki Cevat Yaltıraklı, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk halkına miras olarak bırakıldığını belirtip, payına düşeni almak için yargıya başvurdu.


DHA'nın haberine göre AOÇ'nin bir kısmının ABD büyükelçilik binası yapılmak üzere 88 milyon dolar karşılığında satıldığı yönünde çıkan haberler üzerine harekete geçtiğini belirten Yaltıraklı şunları söyledi:

"MİRASIMDAN PAYIMA DÜŞENİ İSTİYORUM"

"Medyada çıkan haberlerden inşaat temelinin atıldığını ve inşaatın başladığını öğrendim. Ben Türk milletinin mensubu, Atatürk'ün bir mirasçısı, bir birey olarak yapılan bu yanlıştan dolayı 88 milyon dolardan hisseme düşen mirasın tarafıma verilmesini istiyorum". 

"TÜRK EVLADI MİRASINA SAHİP ÇIKSIN"

"Türk milletinin bir ferdi olarak satıştan hisseme düşen mirasın verilmesi için müşteki ve davacıyım. Nasıl ki her Türk ferdi Atatürk'e hakaret edildiğinde şikayetçi ve davacı olabiliyorsa, aynı hukuki nedenlerle her Türk evladının Atatürk'ün bu mirasından faydalanması miras hukukunun bir gereğidir." 

ATATÜRK TÜRK MİLLETİNE BAĞIŞLADI!

"Kaldı ki rahmetli Atatürk, sağlığında yapılan bir protokolle bu taşınmazını Türk milletine bağışladığını kabul ve teyit etmiştir. Bu nedenle satış bedeli olan 88 milyon dolardan hisseme düşenin verilmesi için davayı açtım" 

"37'de Başbakanlık tezkeresi ile Meclise sunduğu bir yazıda, tüm çiftlikleri, bütün taşınır ve taşınmazlarıyla birlikte büyük Türk milletine bıraktığını açıklamıştır."diye konuştu. 

AMACIM YANLIŞLIĞIN DÜZELTİLMESİ!

"Para kazanmayı amaçlamadığını vurgulayan Yaltıraklı, "Amacım yapılan yanlışlığın tescil edilmesidir ve itiraz etmektir, tepki göstermektir. Niyetimiz para almak değildir. Daha ziyade bu yanlışın düzeltilmesidir. Bütün vatandaşlarımızın da bu tepkiyi göstermesi gerekiyor. Eğer Atatürk'ün mirasından pay alırsam, bu parayla Atatürk heykeli olmayan bütün beldelere standart bir Atatürk heykeli yaptırıp armağan edeceğim" diye konuştu.
Image result for Çanakkale'de, kendini 'Atatürk sevdalısı' diye tanımlayan 87 yaşındaki Cevat Yaltıraklı, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk halkına miras olarak bırakıldığını belirtip, payına düşeni almak için yargıya başvurdu.
Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ