YSK'nin kararıyla Bayrampaşa, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz, Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde geçersiz oyların sayımı devam ediyor.

 Tamamlanan ilçelerden Şile'de ve Kartal'da sayılan bütün sandıklardaki yeni sonucu CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat açıkladı. Karabat'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

‘115 SANDIKTA AKP’NİN OYU DEĞİŞMEDİ, CHP 8 ARTTI’

"AKP'nin itiraz ettiği bircok ilçe ve sandıkta Başkan @ekrem_imamoglu‘nun oyları arttı. AKP'nin itirazları üzerine Şile ilçesinde bütün sandıklar yeniden sayıldı. Tamamı sayılan 115 sandıkta CHP'nin oyu 8 adet arttı. AKP'nin oyu ise değişmedi. Tekrar sayılan sandık sonuçları AKP itirazlarının ne kadar içi boş olduğunu gösteriyor. Bu gecikme en çok 16 milyon İstanbullu'ya saygısızlıktır."

28 SANDIKTA ON OY

Kartal'da yeniden sayılan 28 sandıkta AKP'nin oyu 10 adet arttı. AKP, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun önde bitirdiği büyükşehir yarışına itirazlarını sürdürüyor. Son olarak CHP'nin hukuksuz olduğu gerekçesiyle başvurduğu İstanbul İl Seçim Kurulu'nun 7 ilçe için verdiği tedbir kararı dün gece olağanüstü toplanan YSK tarafından durduruldu.

ARADAKİ FARK 21. 464

Bu karar ile Şile, Bayrampaşa, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz, Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde başlatılan yeniden sayım işlemi yapılıyor. YSK'nın verilerine göre saat 11.15 itibarıyla Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında 21 bin 464 oy fark bulunuyor.

Fatih'te 7618 oy geçersiz oy bulunuyor. Fatih'te oyların yeniden sayılıp sayılmayacağına il seçim kurulu karar verecek. Beykoz Seçim Kurulu, pazar günü yapılan yerel seçimlerde geçersiz sayılan 5 bin 352 geçersiz oyun yeniden sayımına başladı.

Sayım, Beykoz İlçe Seçim Kurulu'nun bulunduğu Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılıyor. Sayım nedeni ile partililerden çok sayıda milletvekilinin İlçe Seçim Kurulu'na gelerek sayımda hazır bulundukları öğrenildi .

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ